2019 metai

       

Integruoto mokymo galimybės gamtos pažinimo take

 

       Birželio 12 d. prie Klaipėdos vasaros estrados pėsčiųjų ir dviračių take vyko miesto pradinių klasių mokytojų metodinės tarybos posėdis. Jo metu Klaipėdos Tauralaukio progimnazijos pradinių klasių mokytojos pravedė praktines veiklas "Integruoto mokymo galimybės gamtos pažinimo take": Lina Stasiulienė pravedė praktines veiklas Kūno kultūra „Įvairūs žaidimai gamtoje“ ir Pasaulio pažinimas „Kaip slinko ledynai“, Vilma Indrišiūnienė pravedė praktines veiklas Dailė ir technologijos "Antspaudai ant molio" ir Pasaulio pažinimas „Skruzdėlynas“, Jolanta Intienė pravedė praktines veiklas Matematika „Medžių aukščio matavimas“ ir „Laikrodis“, Sandra Jonušienė pravedė praktines veiklas Pasaulio pažinimas „Molio, smėlio ir žvyro laidumas“ ir Matematika „Skruzdės nueito kelio matavimas", Raimonda Zaicienė pravedė praktines veiklas Pasaulio pažinimas „Kraštovaizdžio elementai“ ir Muzika „Gamtos garsai aplink mus“.

 

Klaipėdos Tauralaukio

pradinių klasių vyr. mokytoja Sandra Jonušienė

2018 metai

Pilietinė akcija "Šimtmečio sodas"

 

     Daugelis mėgsta gėrėtis medžiais, išsiskiriančiais savo grožiu ar ilgaamžiškumu, pailsėti jų pavėsyje, pasiklausyti jų lajose apsigyvenusių paukščių balsų. Šiandien ypatingai rūpinamasi naujų želdinių įveisimu ir jų išsaugojimu Lietuvos miestuose. 

           Gegužės 11 d. 11 val. gausus būrys mokytojų, mokinių, svečių dalyvavo pilietinėje akcijoje "Šimtmečio sodas" Klaipėdos Universiteto Botanikos sode. 

       Susirinkusius dalyvius sveikino Klaipėdos Universiteto Mokslo ir meno prorektorė Rita Vaičekauskaitė, Klaipėdos miesto mero pavaduotojas Artūras Šulcas, Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjos pavaduotoja Virginija Kazakauskienė, Tauralaukio progimnazijos direktorė Ona Šalkauskienė. "Šimtmečio sodą" ir visus susirinkusius palaimino KU HUMF prof. Arvydas Ramonas. Renginį vedė renginių vedėjas Kęstutis Medelis.

    Akcijoje dalyvavo Tauralaukio progimnazijos, Klaipėdos "Medeinės" mokyklos, ,,Vyturio" progimnazijos, „Smeltės“ progimnazijos, Balsio menų gimnazijos, M. Mažvydo progimnazijos, H. Zudermano gimnazijos, „Gabijos“ progimnazijos, M. Gorkio progimnazijos, Klaipėdos licėjaus, „Santarvės“ progimnazijos, „Pajūrio“ progimnazijos, Vitės pagrindinės mokyklos, „Verdenės“ progimnazijos, Gedminų progimnazijos, S. Dacho progimnazijos, Sendvario progimnazijos, „Versmės“ progimnazijos, „Gilijos“ pradinės mokyklos, Pr. Mašioto progimnazijos, „Verdenės“  progimnazijos, Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos mokytojai ir mokiniai, „Versmės“ progimnazijos etnografinis ansamblis, M. Montessori m./d. „Gamtininkų“ būrelis, Saidos šokių namai, Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centras, labdaros ir paramos fondas „Dienvidis“, privatūs asmenys.

        Dalyviai atsakingai sodino vaismedžius, o jiems patarė ir padėjo KU Botanikos sodo specialistai. Visi buvo vaišinami pavasarinių gėlių žiedų vandeniu bei vaistažolių arbata, apdovanoti leidyklos TEV dovanotais skirtukais, ant kurių informacija apie sode augsiančius vaismedžius.

        Visus susirinkusius sportuoti, žaisti bei dėlioti mandalą iš gamtinių medžiagų kvietė KU HUMF Pedagogikos katedros studentai.

 

Tauralaukio progimnazijos

pradinių klasių mokytoja metodininkė

Raimonda Zaicienė

 

Apie akciją "Šimtmečio sodas" dienraštyje Vakarų ekspresas 

Kaip mes angliškai kalbėjome, sportavome ir šventėme Lietuvos šimtmetį

 

            Jau antrus metus iš eilės miesto ketvirtų klasių mokinius sukviečia renginys „Let‘sMove“. Jį organizuoja pradinio ugdymo mokytoja Žaneta Norkuvienė ir anglų kalbos mokytoja Laima Špokauskienė.  Mokiniai varžosi estafetėse ir anglų kalbos užduotyse. Šiais metais tą dieną dar ir Lietuvos šimtmetį paminėjome. Mokiniams teko demonstruoti anglų kalbos žinias apie Lietuvą.O kodėl gi ne? Lai skamba Lietuvos vardas Europoje ir pasaulyje, lai pasakoja mokiniai apie gimtinę svečiams iš kitų šalių.

            Sportinis azartas kartais trukdė teisingus atsakymus rasti, bet komandų narių palaikymas ir mokytojų nuotaikos buvo puikios ir padėjo siekti pergalės. Renginys vyko net dviem srautais. Iš viso dalyvavo 7 komandos. Jos paruošė originalius komandų prisistatymus ir varžėsi atkaklioje kovoje. Visos komandos buvo pasipuošusios tautine atributika. Kaip ir dera tokią iškilmingą dieną, giedojome himną. Mokiniai susipažino su angliška himno versija.

            Varžybos buvo labai spalvingos ir linksmos, kupinos noro nugalėti, draugų palaikymo. Tikimės, kitais metais vėl susitiksime „Let‘sMove“.

            Už pagalbą organizuojant renginį dėkojame Daivai Siaurienei, LigitaiJukniūteiBružienei, Paulinai Miklovaitei, Orintai Mačiuvienei, Dalei Bambalienei, Audronei Visockei, Šarūnui Lisauskui.

2017 metai

Raštingiausias mokinys 2017

 

            Gegužės 11 d. Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazijoje vyko diktanto konkursas „Raštingiausias mokinys 2017“, kuriame dalyvavo miesto pradinių klasių mokiniai iš 17 mokyklų. Diktantą rašė 52 mokiniai. Konkursą organizatorė: mokytoja Žaneta Norkuvienė. Vykdytojai: mokytojos Vida Šiuparienė, Dalė Bambalienė, Vilma Savickienė ir Virginija Dambrauskienė. Diktantų vertintojai: mokytojos Sidona Balykova, Rasa Miniotienė, Irutė Vrubliauskienė, Jūratė Jankutė.

 

          Atrodytų, tokį sunkų diktantą mokiniai dalyviai lengvai įveikė. Tad belieka pasidžiaugti jų rezultatais.

 

Ačiū dalyviams už įdėtą darbą. Ačiū mokytojams, paruošusiems šiuos mokinius.

 

Raštingiausias mokinys 2017.pdf
Adobe Acrobat Document 163.6 KB

Dailės olimpiada

Klaipėdos Gedminų prrogimnazijos mokytojos ekspertės Daiva Gaučytė ir Indra Sudeikienė organizavo pradinių klasių mokinių dailės olimpiadą. Susirinkusiuosius pasveikino 2 b klasės mokiniai, atlikdami nuotaikingą muzikinį kūrinį „Pokalbis“.

Jaunieji dailininkai išgirdo temą „Visas pasaulis telpa mano akyse“ ir pasinėrė į fantazijų erdvę.

I-II klasių grupėje prizininkais tapo:

I vieta Elija Degutytė, Klaipėdos „Saulutės“ mokykla-darželis (mokytoja Daiva Draganova)

II vieta Margarita Siaurytė, Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazija (mokytoja Daiva Blagnytė)

III vieta Goda Brazlauskaitė, Klaipėdos „Smeltės“ progimnazija (mokytoja Rasa Pundzienė)

 

III-IV klasių grupėje prizininkais tapo:

I vieta Agnė Mažeikaitė, Simono Dacho progimnazija (mokytoja Rasa Ulytė)

II vieta Mantas Lavrinenko, Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazija (mokytoja Dalė Bambalienė)

III vieta Agota Norvilaitė, Klaipėdos Gedminų progimnazija (mokytoja Roberta Sirusienė)

 

Mokinių kūrybiniai darbai eksponuojami Klaipėdos Pempininkų  bibliotekos vaikų skyriuje iki 2017 m. gegužės 30 d.

Tikimės, kad ši olimpiada taps tradicine ir kitais metais sulauksime dar gausesnio mažųjų dailininkų būrio.

 

Olimpiados akimirkos:

Popietė "Knygų personažai atgyja"

Balandžio 7 dieną "Saulėtekio" pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai susirinko į popietę „Knygų personažai atgyja“, skirtą vaikų knygos dienai. Visą mėnesį klasėse vaikai skaitė, analizavo įvairius kūrinius, kūrė improvizacijas, kurias pristatė popietėje. 1 a klasės mokiniai šešėlių teatro pagalba sekė pasakas be galo. 1 b klasės vaikai vaidino lietuvių liaudies pasaką „Dangus griūva“. Antrokų improvizacijoje atgijo daiktai iš Kęstučio Kasparavičiaus kūrinio „Baltas valsas“. Trečiokai pavirto robotais ir papasakojo Jeronimo Lauciaus istoriją „Robotų maištas“. Ketvirtokai pristatė perskaitytą Sigito Poškaus knygą „Pasivaikščiojimai su Barbora“ bei išradingai, naudodami magnetinę lentą, visiems papasakojo legendą apie Neringą.

Smagu buvo ir vaidinti, ir žiūrėti. Tikime, kad mokiniai visada draugaus su knyga.

Pradinių klasių mokytojos

Klaipėdos miesto ir regiono pradinių klasių mokinių gamtamokslinė praktinė konferencija „STEBĖK, TYRINĖK, ATRASK"

    Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazijoje vasario 15  d. vyko Klaipėdos miesto ir regiono pradinių klasių mokinių gamtamokslinė praktinė konferencija „STEBĖK, TYRINĖK, ATRASK". Konferenciją vedė ir pranešimus skaitė  patys pradinių klasių mokiniai, o jų mokytojai už juos "sirgo". Viso buvo 16 pranešimų. Dalyviai atvyko iš Klaipėdos "Smeltės", Prano Mašioto, "Versmės", Tauralaukio, "Gabijos" progimnazijų, mokyklos darželio "Varpelis", Kretingos Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos, Tauragės Martyno Mažvydo progimnazijos.

    Pradinukai pasirodė šauniai. Mažieji pranešėjai savo pranešimus ir paruoštą medžiagą demonstravo drąsiai ir išradingai, kaip patyrę lektoriai, naudodamiesi kompiuteriais bei vaizdo projektoriumi. Žaismingai atliko bandymus. Tai buvo puikus renginys, kuriame mokiniai įgijo naudingų žinių, naujų idėjų, patyrė daug įspūdžių. Dabar daug diskutuojama apie gabių mokinių ugdymą. Tokie ir panašūs renginiai skatina mokinius domėtis, tyrinėti, ieškoti informacijos, ją sisteminti bei apibendrinti, ugdo kūrybingumą, atsakomybę.

   Džiaugiamės, kad sudarėme sąlygas atsiskleisti išradingiems, drąsiems vaikams. Sulaukėme puikių atsiliepimų, todėl  tikime, kad konferencija darbą pratęs ir  kitais metais, toliau plėtodama atvirą diskusiją apie mokymosi gamtoje svarbą ir gamtamokslinės kompetencijos ugdymo galimybes.

Ramutė Bytautė

Klaipėdos M. Mažvydo progimnazijos

pradinio ugdymo mokytoja metodininkė,

konferencijos “Stebėk, tyrinėk, atrask" organizatorė

KLAIPĖDOS MIESTO 4-TŲ KLASIŲ MOKINIŲ

 SPORTO ESTAFEČIŲ IR ANGLŲ KALBOS VARŽYBOS „LET‘S MOVE“ 

 

      2017 m. vasario 22 d. Martyno Mažvydo progimnazijoje vykusiose Klaipėdos Miesto 4-tų klasių mokinių sporto estafečių ir anglų kalbos varžybose „Let‘S Move“ rungėsi 8 komandos iš miesto mokyklų: Prano Mašioto, Sendvario, Versmės, Simono Dacho, Gedminų progimnazijų, Gilijos pradinės mokyklos, Santarvės pagrindinės mokyklos, Šaltinėlio mokyklos–darželio. Daugiau komandų, norinčių dalyvauti, mokyklos sporto salė nebesutalpino. Varžybos vyko dviem srautais. Mokiniai turėjo rungtis ne tik sporto estafetėse, bet ir demonstruoti anglų kalbos žinias. Visos komandos apdovanotos padėkos dovanėlėmis, diplomais. I-III vietos komandos–nugalėtojos apdovanotos taurėmis. Tarp pirmų keturių komandų daugiausia taškų surinko „Šaltinėlio“ mokyklos–darželio komanda „Spriglet“. Antrame sraute nugalėjo „Versmės“ progimnazijos komanda „Jumpers“. Varžybas vedė mokytojos L. Špokauskienė ir Ž. Norkuvienė. Joms talkino gausus būrys patyrusių mokytojų.

Vasario 16 d. minėjimas Tauralaukio progimnazijoje

        Vasario 16- oji užima ypatingą vietą lietuvių tautos ir Lietuvos valstybės istorijoje. Minėdami šią dieną, mes turime prisiminti  savo protėvius, jų drąsą, parenkant kelią lietuvių tautai Europos žemyne bei pasaulyje. Klaipėdos Tauralaukio progimnazijos mokiniai ir mokytojai surengė gražią šventę ir paminėjo Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną. Pradinių  klasių mokiniai prisijungė prie Prezidentės Dalios Grybauskaitės kvietimo linksmai ir išradingai švęsti Valstybės atkūrimo dieną. 2016 m. vasario 14 d. Lietuvos 99 gimtadienį paminėjo iš balionų sudarę trispalvę, susikibę už rankų širdies forma, skanduodami „Mes mylim Lietuvą".

Mokytoja Jolanta Intienė

Vaikų dizaino studija "Kukutis"